Konfirmohen 15 raste të reja me COVID në Durrës brenda një dite

Ndaje

Jane konfirmuar 15 raste te reja me koronavirus ne qytetin e Durresit. Sipas sherbimit epidemiologjik, nje pjese e mire jane raste kontakti, nderkohe te tjeret nuk dihet ku jane infektuar.

Deri ditën e djeshme sipas të dhënave të ministrisë së Shëndetësisë rezultonin 256 raste aktive, ndërsa 20 kanë humbur jetën.

Ndërkohë dje u shënua një një rënie e rasteve të reja më koronavirus , ndërsa numri i testeve për të dyshuar me koronavirus ka mbetur në të njëjtat shifra.  Fatkeqësisht në 24 orë humbën jetën 3 qytetarë të moshave mbi 56 vjeç. Ndërkohë në dy spitalet Covid po trajtohen 115 pacientë.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje