DETAJE/Shteti europian hap fluturimet me Shqipërinë

Ndaje

Qarkullimi ajror, megjithë vështirësitë e krijuara dita-ditës, po rinis të kthehet në rrjedhë, megjithë rregullat strikte. Edhe pse i mbylli perkohesisht, TIA njofton se janë 35 fluturime të planifikura nesër ndërsa, Austria dhe një linjë direkte në Frankfurt do të rihapen.

“Austria hap fluturimet me Shqipërinë, ndonëse veç rezidentët EU përfitojnë për momentin.Lufthansa, pas 5 muaj pezullim, rifillon fluturimet me Frankfurtin. 35 Fluturimet e konfirmuara për datën 01.08.2020”, njofton TIA. ⠀⠀
⠀⠀
Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e shtune janë:⠀

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
✈️Turkish Airline – Tiranë – Antalia dhe kthim (Çarter turistik)
✈️Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Torino dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
✈️Fly Bosnia – Riyadh – Tiranë dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Ankona dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim
✈️LOT – Varshavë – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
✈️Wizz Air – Tiranë – Catania dhe kthim
✈️SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
✈️Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Torino dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Eindhoven dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Bolonja dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim
✈️Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Piza dhe kthim
✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
✈️Austrian – Tiranë – Vjenë dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Verona dhe kthim
✈️Albawings – Tiranë – Piza dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
✈️Fly Bosnia – Kuwait – Tiranë dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Bolonja dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Heraklion dhe kthim (Destinacion i ri 🤩 )
✈️British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje