Shënohet një ngjarje e rëndë në Xhafzotaj, vritet me thikë 65-vjeçari

Një 65 vjeçar ka ndërruar jetë në spitalin e Durrësit pas goditjes me mjete prerëse, ndërsa i plagosur ka mbetur edhe i vëllai 63 vjeç.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 23:05, në Xhafzotaj të Shijakut.

Policia sqaron se shtetasit Fiqiri dhe Fadil Çalliku të moshave 65 dhe63 vjeç, përkatësisht vëllezër, të cilët ishin në tokën e tyre dyshohet se pas një konflikti çasti me një person tjetër ende i paidentifikuar janë dëmtuar me mjet prerës.

Si pasoje e plagëve të marra Fiqiri Çalliku, 65 vjeç ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Durrës, ndërsa i vëllai ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nga ana e grupit hetimor janë shoqëruar disa persona dhe janë sekuestruar prova materiale në vendngjarje, me qellim zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

/DRONIi.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje