PD: Nenet e 5 Qershorit për koalicionet parazgjedhore të paprekshme

0Shares
0

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi ka postuar ne twittter dy nenet e kodit zgjedhor per koalicionet parazgjedhore te cilat nuk do te diskutohen nga PD dhe do te qendrojne ashtu sic jane.

“Këto janë nenet e miratuara të Marrëveshjes së 5 Qershorit, që rregullojnë formulën e koalicioneve parazgjedhore me listë të veçantë të partive dhe formulën e ndarjes së mandateve. Këto nuk rihapen dhe janë të paprekshme!

Nesër qëndrimi zyrtar i PD dhe Opozitës së Bashkuar për vijimin e punës në Këshillin Politik për hapjen 100 % të listave të kandidatëve”, poston Bardhi ne Teitter si dhe dy nenet e koalicioneve.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje