Bylykbashi: Beme nje propozim per 100 % hapje te listave, heqjen e koalicioneve nuk e kerkoi OSBE, Rama kerkon fitore ne tavoline

Ndaje

“Opozita beri nje propozim shume konkret per hapjen e kistave. 100 per qind ndersa u refuzua ne menyre konstante nga mazhoranca”, tha perfaqesuesi i PD, Oerd Bylykbashi.

Gjiknuri nuk ka dhene asnje pergjigje apo argument per refuzimin. Ne kishim pakete per konsesus, tha Bylykbashi.

Perfaqesuesi i PD tha se nuk ka qene ceshtje e kesaj reforme ndryshimi i koalicioneve, nuk ka qene propozim i OSBE, ka 17 vjet qe zbatohet ne Shqiperi. Shqiptaret nuk kane kerkuar ndeyshime ne koalicionet, zonat zgjedhore , shojegoi sekretari i Pd per zgjedhjet.

Edhe Petrit Vasili i LSI tha se PS nuk kishte asnje argument per refuzimin. Perfaqesuesi i PS u largua nga tavolina dhe ne kemi qene te gatshem per konsensus, por ata kerkuan qe te hiqen koalicionet qe te fitojne zgjedhjet ne tavoline. /DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje