Arrestimi i komisionerëve, Rama pranon gabimin: Mësimi që po na jep kjo dosje…

Ndaje

Nje reagim lidhur me arrestimet e sotme te SPAK ka ardhur nga kryeministri Edi Rama.

Sipas tij, arrestimi i komisionerëve, 14 të pandehur të PD-LSI dhe 8 të PS siç thotë kryeministri i jep mësim politikës që njëherë e mirë të vendosë për depolitizimin e administratës zgjedhore.

Kryeministri ne Twitter:

Arrestimi i komisionerëve politikë të dosjes së famshme të Dibrës, nxjerr në pah psenë e domosdoshmërisë së depolitizimit të administratës zgjedhore! 14 të pandehur të PDLSI dhe 8 të PS janë prova se kush bërtet më shumë e nuk do depolitizim, i ka duart të zhytura thellë në llum!

Për mua janë 22 individë të gabuar, në vendin e gabuar dhe detyrën e gabuar, që duhet të shërbejnë si shembull i padiskutueshëm për largimin përfundimtar të partive politike nga komisionet e zgjedhjeve! Le të vendosë drejtësia për ta pa dallim dhe mësimi për ne është: DEPOLITIZIM!

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje