DETAJE/Muzikë pas orës 20.00, çfarë ndodhi gjatë fundjavës në këto 5 qytete

Foto Ilustruese

Në vijim të kontrolleve për respektimin e protokolleve të sigurisë për parandalimin e përhapjes së Covid-19 janë gjobitur në të gjithë vendin 19 subjekte.

Këto biznese njoftohet të jenë gjobitur me nga 1 milion lekë pasi kanë ushtruar aktivitet të shoqëruar me muzikë apo që nuk respektonin protokollet e sigurisë.

“Policia e Shtetit ka gjobitur me nga 1 milion lekë, 19 subjekte që ushtronin aktivitet të shoqëruar me muzikë apo që nuk respektonin protokollet e sigurisë”,-njofton policia.

Gjatë fundjavës janë ndëshkuar me nga 1 milion lekë, 11 administratorë lokalesh që janë konstatuar duke ushtruar aktivitet me muzikë pas orës 20.00 apo nuk kanë respektuar protokollet e sigurisë, konkretisht:

7 lokale në Tiranë,  4 në Durrës, 4 në Lezhë, 3 në Vlorë dhe 1 në Korçë.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje