Ishin në pritje të ekzekutimit me vdekje, tetë të burgosur vdesin nga COVID-19

Ndaje

Të paktën tetë të dënuar me vdekje në një burg të Kalifornisë, kanë humbur jetën nga koronavirusi, duke e dërguar në 15 numrin e të vdekurve nga virusi në këtë institucion.

67-vjeçari John Beames, është një nga të dënuarit që e humbi jetën nga COVID-19.

Sakaq, raportohet se dy të tretat e të burgosurve të burgut “San Quentin”, kanë rezultuar pozitiv me virusin korona, ndërsa pjesa më e madhe e tyre, janë persona të dënuar me vdekje, shkruan “Daily Mail”.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje