Opozita verifikon farsen e Rames per hapjen e listave, PS kunder

Ka zgjatir 2 orë e gjysmë takimi mes palëve në Këshillin Politik, ku u diskutua rreth ndryshimeve kushtetuese në lidhje me zgjedhjet.

Opozita e Bashkuar propozoi sot hapjen 100% të listave, kërkesë e cila u refuzua nga Partia Socialiste, tha perfaqesuesi i PD, Oerd Bylykbashi.

Refuzimi eshte bere ne keshilin politik nga Gjiknuri por eshe nga Kryeministri Rama pergjate mbledhjes se Keshillit permes nje postimi.

Edhe perfaqesuesi i LSI, Pwtrit Vasili tha se u mor vesh qarte se nuk eshte synim hapja e listave por heqja e koalicioneve.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje