FOTO/Armina Mevlani ndan ‘sekretin’ e humbjes së kilogramëve të tepërt pa dietë

Ndaje

Armina Mevlani ka zbuluar se për një vit ka arritur të eleminojë 6 kilogramë…pa dietë! Blogerja ka treguar se ndonëse nuk i është nënshtruar dietave drastike, përgjatë 12 muajve ka eleminuar kaloritë e tepërta.

Përpos kësaj, ushtrimet kardio kanë qenë një nga dy elementet kyçe për rezultatin e dëshiruar të Arminës. Por, si t’i shmangni kaloritë e tepërta që sigurohen nga ushqimet?

Mishi i kuq, orizi i bardhë, qumshti, patatet, frutat e thata, buka e bardhë, ëmbëlsirat janë burim kalorish. Nëse përpiqeni t’i eleminoni plotësisht ose të rralloni përdorimin e tyre në regjimin tuaj ushqimor, kjo do t’ju ndihmojë të humbi më shpejtë peshë trupore.

/droni.AL/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje