EMRI/ Zgjidhet kryetarja e re e KPK

0Shares
0

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka zgjedhur kryetarin e ri pas perfundimit te mandatit te kryetares se mehershme.

Me 7 vota pro eshte zgjedhur kryetare e KPK, Pamela Qirko.

Kjo eshte kryetarja e dyte e ketij institucioni qe zhvillon vetingun e gjyqtareve dhe prokuroreve. Deri tani reeth 100 gjyqtare dhe prokurore jane shkarkuar apo terhequr nga sistemi. /DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje