Rama i kthehet Ilir Metes: Listat do hapen me Kuvend, me zakon, me karton

Ndaje

Kryeministri Edi Rama ka polemizuar me Presidentin Ilir Meta fill pas deklarates te ketij te fundit per ndryshimet e pritshme kushtetuese.

“IM thotë ndryshimi i sistemit,heqja e koalicioneve,hapja e listave bëhen vetëm me referendum!Askund nuk bëhet referendum për këto çështje. Ndërsa këtu as sistemi s’do ndryshojë,as koalicionet s’do ndalohen,po listat do hapen nga Kuvendi i Shqipërisë me ligj, me zakon e me karton!

Sa për modelin lindor, modeli i koalicionit që kemi s’është as perëndimor,as jugor,as verior dhe prandaj nuk gjendet askund në lindje a në perëndirm! Modeli i ri do të jetë gjerman e plotësisht europian, koalicion tamam, me zë, figura e program,jo kosh karavidhesh pa din as iman!“, shkruan Rama ne nje postim ne twitter.

Rama po kujdeset per ndryshime kushtetuese qe e favorizojne ate ne zgjedhjet e ardhshme parlamentare, nderkohe qe thote se ato nuk prishin marreveshjen e 5 qershorit. /DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje