Komisioni Evropian, ultimatum Rames: Nuk pranojme prishjen e ‘5 qershorit’

Ndaje

Edhe sot zyrtare te larte te Brukselit i kerkuan Kryeministrit Rama te heqe dote nga prishja e marreveshjes se 5 qershorit per Reformen Zgjedhore.

“Eshte thelbësore që marrëveshja e 5 qershorit për reformën zgjedhore në #Shqipëri të ruhet, duke pasur parasysh domosdoshmërinë për të përmbushur rekomandimet e OSBE / ODHIR, një kusht i vendosur nga Këshilli marsin e kaluar para IGC. Cdo ndryshim legjislativ shtese nuk duhet të rrezikojë këtë qëllim parësor”, trasmeton permes nje postimi ne twitter Anna Pisonero, zedhenese e komisionerit per Zgjerimin ne Komisionin Evropian. /DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje