U ndikuan nga pandemia e koronavirusit: Ja sa britanikë hoqën dorë nga pirja e duhanin

Më shumë se një milionë britanikë kanë lënë duhanin gjatë krizës së koronavirusit, tregojnë analizat.

Ekspertë nga University College London verifikuan të dhënat e një sondazhi të bërë nga mesi i prillit në fund qershori.

Të dhënat sugjerojnë se 1.1 milionë duhan-pirës kanë hequr dorë nga ky ves dhe edhe 440,000 të tjerë janë në process.

Studiuesit u shprehën se nuk e dinë me siguri shkakun e kësaj, por besojnë se kërcënimi nga koronavirusi i ka motivuar ata të përmirësojnë shëndetin.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje