VIDEO/ Thaci sot në Hagë, shqiptarët protestojnë para gjykatës

Ndaje

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, do të intervistohet nga Gjykata Speciale në Hagë.Ndërsa, para objektit të Dhomave të Specializuara, janë mbledhur dhjetëra qytetarë shqiptarë, që protestojnë në mbështetje të Presidentit të Kosovës.

Ata mbajnë pankarta në duar ku shkruhet: “Ku është drejteësia për 20 mijë gra të dhunuara nga regjimi serb?”, “Ky është racizëm”, “Emri Hashim nuk është thjesht një emër, është simbol i një epoke të ndershme”, “Çka t’iu themi fëmijëve të cilët kanë humbur prindërit e tyre gjatë regjimit të Millosheviqit”, e shkrime të tjera.

Hetimi i Presidentit fillon në orën 13:00. /DRONI.al/

Thaçi në Hagë

Euronews Albania ndjek nga Haga përballjen e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi me akuzat.

Publiée par Euronews Albania sur Lundi 13 juillet 2020

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje