Sali Berisha krahason cmimet e rrugeve te tij me ato te Edi Rames. Sa e varfer qeveria e doktorit!

Ndaje

Kryeministri Berisha qe ndertoi shume rruge kur qeverisi ne vitet 2005-2013, i bie te kete kursyer miliarda euro nese krahasohet me cmimet e qeverise se Rames qe drejton vendin qe nga viti 2013.

Vete Berisha ka e bere nje krahasim te shpejte te cmimeve.

”Vjedhje rekord ne Europe dhe bote ne rruge te Edvin Hajdutit:

1-zgjerimi i 2 km te Unazes me 42 milione euro pra me 21 milione km eshte rekord boterore vjedhje per km zgjerim. Po ju kujtoj se 1 km ne tunelin e Krrabes ka kushtuar 14 milion euro.
2-Atostrada Milot – Fier 1,2 miliarde Euro me 22 milion euro km.

Nderkohe per ndertimin e rrugeve fushore standarti i BE eshte 1,29 milion per km. Sipas këtij standarti segmenti rrugor që lidh Kroacinë me Bosnjen prej 333 km kushtojë 430 milion euro pra 17 here me lire se sa kushton km Milot – Fier, 1 km e te ciles kushton fiks 2 here me shume se sa rruga e Kombit e ndertuar ne terrenin me te veshtire qe ekziston dhe me 21,6 km tunele, 8 km ura dhe vepra arti”, shkruan Berisha. /DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje