Fabrika ne Lushnje perfshihet nga flaket

Një zjarr i përmasave të mëdha perfshiu një fabrikë të prodhimit arkave të drurit në Lushnje.

Roja i objektit vetem në orët e para të mëngjesit të sotëm ka parë zjarrin. Forca të shumta zjarrfikëse nga Lushnja, Rrogozhina dhe Divjaka kanë ndërhyrë për ta vënë nën kontroll zjarrin.

Policia ka nisur hetimet për shkaqet e rënies se zjarrit ku dyshimet e para janë për një shkëndi elektrike. Vazhdon puna për fikjen e zjarrit./DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje