5 raste te reja me koronavirus ne Gjirokaster

Ndaje

Në Gjirokastër janë konfirmuar 5 raste te reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit ndersa rastet e reja janë familjarë, dhe kontakte të afërta të nje personi qe doli pozitive dy ditë më pare, raporton abcnews.

Mësohet se janë infektuar bashkëshorti, 2 fëmijët, nipi dhe një tjetër pedagoge e fakultetit të Ekonomisë.

Diën e djeshme ministria e Shëndetësisë konfirmoi 90 raste dhe dy humbje jete tek spitali Infektiv.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje