REPLIKA/Basha i përgjigjet deklaratave të kryeminsitrit: Rama prishi marrëveshjen e 5 qershorit

Ndaje

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha deklaroi sot se marrëveshja politike e arritur me Partinë Socialiste është prishur.

Sipas kreut të opozitës, Lulzim Basha me qëndrimin e sotëm të kryeministrit Rama, i cili tha se do pranojë kërkesën e opozitës së re ndryshimet Kushtetutës të propozuar nga opozita e re e Myslim Murrzit.

Për kreun e PD, Rama ka shfaqur tmerr për zgjedhjet e lira, ndërkohë që tha me qëndrimin e tij ai “në esencë ka prishur marrëveshjen e 5 qershorit”.

Ne si opozitë në këto 7 muaj kemi bërë gjithçka. Kjo nuk ishte marrëveshja që ne dëshironim por ishte m,minimumi i mundshëm i panikut të Edi Ramës. Që në atë moment besoj se për këdo që ndjek politikën kishim të bënim me një njeri në panik, që diktonin sjelljen e negociatorëve në tavolinë.

Në gënjeshtrat e shumta që ka këputur sot kjo ka qënë një nga ato fanare….është e qartë Edi Rama nuk donte depolitizim, donte të nxirrte komisionerët e opozitës jashtë do ti zëvendësonte ata me njerëzit e shantazhuar”, u shpreh Basha.

vijon..

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje