Denoncimi: Vatër e rrezikshme e Covid te Kujdesi Shëndetësor në Berat, drejtoria nuk mbyll institucionin

Ndaje

Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi, denoncon në ‘Facebook’ se Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor në Berat është një vatër e re e koronavirusit.

Urdhëri për mbylljen e kësaj njësie nga Inspektoriati Sanitar është dhënë që ditën e hënë, sipas ish-deputees, por eshte refuzuar.

Sipas ish-deputetes, drejtoria refuzon ta mbyllë këtë institucion, edhe pse janë konfirmuar 4 raste pozitive.

Por Drejtori Artur Bani, anëtar i Kryesisë së Partisë Socialiste, refuzon ta mbyllë sepse ka frikë se evidentohet dështimi në marrjen e masave parandaluese nga ana e tij dhe e qeverisë. Për Drejtorin rilindas të Edi Ramës, jetët 73 personave staf i Njësisë nuk kanë asnjë rëndesi”,-shkruan ajo.

“Përhapja e sëmundjeve infektive me paramendim apo jo, dënohet me burg sipas ndryshimeve të fundit të Kodit Penal”,-shprehet ajo dhe ndaj kerkon hetimin nga ana e Prokurorise.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje