Infektohet me koronavirus një pedagoge në Gjirokastër

Ndaje

Pedagogia dyshohet se virusin e ka marrë nga studentët e ardhur nga rrethet. Mësohet se ajo ka pasur simptoma si diare, temperaturë dhe humbje te shqisës së nuhatjes.

Prej fillimit të qershorit situata nga koronavirusi në vend është rënduar. Ministria e Shëndetësisë njoftoi ditën e djeshme se kanë humbur jetën 2 pacientë të tjerë tek Infektivi, duke e çuar deri më tani në 83 numrin e humbjeve në jetë.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje