Ogerta Manastirliu: T’i ndihmojme epidemiologet duke bere…

Ndaje

Ministrja e Shendetesise, Ogerta Manastirliu deklaron se 90 per qind e te infektuarve kapen brenda 48 oreve. Ministrja thotë se kjo është meritë e ekipit të epidemiologëve, të cilët prej katër muajsh nuk e kanë ndalur punën në terren.

“T’indihmojmë së bashku, me kujdes për respektimin e distancës, vendosjen e maskës dhe higjienën personale dhe kolektive, për të frenuar përhapjen e virusit të rrezikshëm”, apelin ministrja.

Reagimi i plotë:

#COVID19
Mbi 90% e rasteve të dyshuara izolohen brenda 48 orëve.

Kjo ndodh sepse ekipi i epidemiologëve por edhe të gjithë strukturat e gjurmimit dhe hetimit epidemiologjik, prej 4 muajsh, pa u ndalur, ditë natë po bëjnë një punë të jashtëzakonëahme në terren.

T’i ndihmojmë së bashku, me kujdes për respektimin e distancës, vendosjen e maskës dhe higjienën personale dhe kolektive, për të frenuar përhapjen e virusit të rrezikshëm.

#Bashkë kundër #COVID19

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje