Itali, pergjysmohet numri i viktimave 24 oret e fundit

Ndaje

Italia ka shenuar nje ulje tjeter të numrit të viktomave nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

U regjistruan 15 viktima nga 30 që ishin një ditë më parë, thuhet ne nje deklarate te Mbrojtjes Civile ne Itali. Të infektuarit e rinj janë 193, pjesa më e madhe e të cilëve banojnë në Lombardi dhe Emilia Romagna.

Ne Bergamo nuk u raportua më asnjë person i shtruar në terapinë intensive të spitali “Papa Giovanni XXII” . Kjo ndodh per here pare ne 137 ditë.

Që nga nisja e pandemisë në Itali kanë humbur jetën 34,914 persona ndërsa të infektuarit janë mbi 240 mijë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje