Mjekja Najada Como alarmon per shifrat e shtuara te koronavirusit

Ndaje

Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo alarmoi sonte ne Open te Eni Vasilit ne lidhje me shtimin e rasteve me koronavirus ne Shqiperi.

Çomo tha se neee rritja e numrit të rasteve vazhdon me këto ritme brenda një kohe të shkurtër mund të arrijmë në fund të kapaciteteve në QSUT.

A është QSUT në fund të kapaciteteve?- e pyeti Eni Vasili.

“Jo, aktualisht nuk është në fund të kapaciteteve, por në qoftë se rritja e numrit të rasteve të reja vazhdon me këto ritme shumë shpejt do të shkojmë në fund të kapaciteteve.

Prandaj unë vazhdoj të bëj thirrjen që duhet treguar kujdes me hapjen pasi shoqëria e  ka keqkuptuar hapjen e vendit. Hapja është detyrim ndaj individit, por kjo nuk do të thotë që duhet rrezikuar jeta e tjetrit”- tha Çomo./ DRONI.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje