VIDEO/Policia heq 12 patenta në hyrjet e Tiranës, ndëshkon shoferët me arrestime

Ndaje

Në aksin Tiranë-Durrës-Tiranë dhe Sauk-Teg-Kashar policia ka ushtruar kontrolle me radar mbrëmjen e së premtes.

U konstatuan shpejtësi tej normave të lejuara, nga 137 deri ne 152 km/h në rrugë në orët kur fluksi i mjeteve vijon të jetë ende i lartë.

Patrullat e policisë po aplikojnë forma të ndryshme kontrolli duke përdorur të gjitha mjetet teknike për matjen e shpejtësisë dhe nivelin e alkoolit tek shoferët.

Për 4 orë kontroll me radar u pezulluan 12 Leje Drejtimi për shpejtësi nga 137 km/h deri ne 152 km/h.

Ndërsa gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin gjatë monitorimit me radar të rrugëve urbane dhe interurbane, nga ana e Policisë Rrugore janë pezulluar 103 Leje Drejtimi për shpejtësi që varionte deri në 170 km/h.

https://www.facebook.com/watch/?v=601579014095376&t=0

Ndërkohë deri tani gjatë kontrolleve duke përdorur alkooltestin, në të gjithë vendin janë arrestuar 7 drejtues mjetesh që drejtonin mjetin në gjendje të dehur.

TiranëSi çdo fundjavë në akset rrugore që lidhen me Tiranën.Monitorim, 🚔 📸 dhe ✍,Kontrolle parandaluese, në rrugët e evidentuara me rrisk për aksidente rrugore.Patrullat e policisë, po aplikojnë forma të ndryshme kontrolli duke përdorur të gjitha mjetet teknike për matjen e shpejtësisë dhe nivelin e alkoolit tek drejtuesit e mjeteve.Tiranë_Durrës_Tiranë & Sauk-Teg-Kashar.Kontrolle me Radar 📸Shpejtësi tej normave të lejuara, nga 137 deri ne 152 km/h ✈në rrugë🛣 në orët kur fluksi i mjeteve vijon të jetë ende i lartë.Për 4 orë kontroll me radar u pezulluan 12 Leje Drejtimi për shpejtësi nga 137 km/h deri ne 152 km/h. ✈🙏.Ndërsa gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin gjatë monitorimit me radar 📸 të rrugëve urbane dhe interurbane, nga ana e Policisë Rrugore janë pezulluar 103 Leje Drejtimi për shpejtësi që varionte deri në 170 km/h.Ndërkohë deri tani gjatë kontrolleve duke përdorur alkooltestin, në të gjithë vendin janë arrestuar 7 drejtues mjetesh që drejtonin mjetin në gjendje të dehur.Një kombinim sa i frikshëm aq dhe i rrezikshëm për sigurinë rrugore dhe atë publike, një automjet qe drejtohet nga drejtues nën efektin e alkoolit dhe më keq akoma në gjendje të dehur apo me shpejtësi mbi normat e lejuara deri në dyfishin e limit që lejon tabela është një rrezik potencial për jetën e drejtuesit të mjetit dhe këdo që përdor rrugën.#RespektoKufizimeteShpejtesisemos🛫🛣️#MosPerdor🥃gjate drejtimit te 🚘

Publiée par Policia Rrugore sur Vendredi 3 juillet 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje