Konfirmohet pozitiv me koronavirus një pjestar i familjes së presidentit Trump

Ndaje

Kimberly Guilfoyle, e dashura e djalit më të madh të Presidentit Trump dhe një zyrtar i lartë për mbledhjen e fondeve për fushatën e rizgjedhjes së Trump, testoi pozitivisht për koronavirus të Premten para një ngjarje të Katërt të Korrikut në Mount Rushmore, tha një person i njohur me gjendjen e saj.

Si një masë paraprake rutinore, njerëzit që vijnë në kontakt të ngushtë me zotin Trump janë ekzaminuar për virusin.

Zonja Guilfoyle është personi i tretë në afërsi të mundshme me zotin Trump që dihet se ka kontraktuar virusin. Një shërbëtor personal që i shërbeu zoti Trump ushqimin e tij dhe sekretari i shtypit për Zëvendës Presidentin Mike Pence testoi pozitiv për virusin në maj.

Znj Guilfoyle nuk po përjetonte simptoma, tha personi i njohur me gjendjen e saj. Ajo dhe i riu zoti Trump nuk u takuan kurrë me rrethimin e presidentit, tha personi. Pa kujdes, çifti planifikon të kthehet nga Dakota e Jugut në Bregun Lindor.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje