FOTO/ Po rrezikohet shembja e Kulles se Sahatit

Ndaje

Kulla e Sahatit ne Tirane duket se eshte ne rrezik shembjeje. Pamjet e transmetuara sot nga oranews e paraqesin themelet e kulles qe kane dale ne shehs nga germimin per themelet e nje kulle tjeter qe do te ndertohet ne lulishten e ish hotel Drinit.

Objekti i ri ka rrethuar në dy anë ndërtesën dy shekullore ndersa themelet jane kopsitur me trate druri per ti mbajtuar pa rene, sic shihet ne fotot e transmetuara nga oranews.

Ky ndertim ka prishur nderkohe edhe nje mozaik qe ka qene ne lulishten e bar Drinit dhe nje piste vallezimi qe ka qene po ne lulishte.

Xhamia e Ethem Beut, eshte një tjetër monument kulture i kategorisë së parë./DRONI.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje