Shtohet edhe me shume izolimi i Shqiperise, vendi jashte listes edhe per ne Britani

Mediat britanike publikuan një listë te plotë te vendeve qytetaret e te cilit nuk do te karantinohen kur te hyjne në Angli.

Lista hyn ne fuqi me 10 korrik por mungon Shqipëria, e cila është në listën e zezë edhe të BE.

Lista me vendet, qytetaret e te cileve nuk karantinohen kur te udhetojne ne Britani

Andorra
Germany
New Zealand
Antigua and Barbuda
Greece
Norëay
Aruba
Greenland
Poland
Australia
Grenada
Réunion
Austria
Guadeloupe
San Marino
Bahamas
Hong Kong
Serbia
Barbados
Hungary
Seychelles
Belgium
Iceland
South Korea
Bonaire
Sint Eustatius and Saba
Italy
Spain
Croatia
Jamaica
St Barthélemy
Curaçao
Japan
St Kitts and Nevis
Cyprus
Liechtenstein
St Lucia
Czech Republic
Lithuania
St Pierre and Miquelon
Denmark
Luxembourg
Switzerland
Dominica
Macau
Taiwan
Faroe Islands
Malta
Trinidad and Tobago
Fiji
Mauritius
Turkey
Finland
Monaco
Vatican City
France
Netherlands
Vietnam

/DRONI.al

https://www.bbc.com/news/uk-53283375

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje