Një “KOP” i ri, Basha flet për hapjen e PD. Si duhet dhe do të jenë të rinjtë

Ndaje

Një “KOP” i ri, apo dicka krejt tjeter. Kreu i PD, Lulzim Basha foli për hapjen e PD drejt ideve te reja.

Çani: KOP-i i ri Lul Basha çfare do te kete te perbashket me KOP-in e vjeter?

Basha: Nuk mund te flasim per nje KOP te ri. Kur thua KOP-i i ri, nëse e ke parsysh njerezit e rinj qe do te vijne, do te kete te perbashket tre gjera; integritetin, perkushtimin ndaj vendit dhe profesionalizmin.

Çani: KOP-i i ri Lul Basha a pritet te kete nje Lul Bashe te ri ne radhet e veta?

Basha: Kete duhet ta zbulosh ti.

Pyetje: KOP-i i ri Lul Basha a ka gati nje Jozefina Topalli te re, pra nje figure te re femerore?

Basha: Jozefina nuk kane qene ne KOP.

Çani: KOP-i i ri eshte metafore.

Basha: Nese ti ben gabim pyetjen si Turi te provimet e Matures, do ta ve ne dukje.

Çani: A do te kete nje figure si ajo qe ishte nje femer qe ka perceptimin e nje gruaja te forte, etj? A shihet ne sfond nje Jozefine?

Basha: Ka sot dhe do te kete edhe neser. Pa diskutim.

Çani: KOP-i i ri a ka ne plan te ftoje emra te njohur nga Diaspora, te gatshem per te kontribuar dhe per te krijuar nje model politik neser?

Basha: Po!

Çani: KOP-i ri çfare do te ofroje z. Imami nje prej figurave qe do te jene patjeter ne Kryesine e PD?

Basha: KOP-i nuk iu ofron gje figurave qe kane kontribut ne PD, as mua. Se edhe une jam produkt i hapjes se PD. PD eshte e hapur per kedo.

Pyetje: “KOP”-i i ri a ju heq barrën e rëndë mbi supe, edhe sikur të humbisni zgjedhjet e tjera?

Basha: Barra e lidershipit është gjithmonë barra më e rëndë dhe unë s’kam ndërmend ta shkarkoj atë tek askush tjetër. Natyrisht, hapja dhe demokratizimi I Partisë Demokratike mendoj se është një vlerë jo vetëm për ne por për të gjithë shoqërinë.

Pyetje: Lulzim Basha ti duhet të deklarosh këtu sonte sinqerisht dhe publikisht, nëse je bërë pishman që vendose së bashku me partinë tënde të dilje nga parlamenti një vit më parë?

Basha: Nuk jam bërë pishman dhe nuk do të bëhem kurrë pishman /DRONI.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje