FOTO/Hoteli i parë në botë, ku gjithçka është e larë me flori

Ndaje

Një hotel me pesë yje në kryeqytetin e Vietnamit Hanoi është hapur me një kthesë që shpreson se do të tërheqë mysafirë nga shtresa e larte: vaska me banjë ari, pellgje dhe madje edhe tualete, të gjitha të vendosura me nje shtrese te madhe ari.

Hoteli Dolce Hanoi Golden Lake ka bërë përpjekje shtesë për të rikthyer vizitorët në Vietnam, ku sektori i turizmit është duke u rihapur ngadalë pas një bllokimi tre-mujor të koronavirusit.

Hoteli qëndron në kontrast të ngushtë me ndërtesat e saj rrethuese të stilit sovjetik.

“Për momentin, nuk ka asnjë hotel tjetër si ky në botë,” tha Nguyen Huu Duong, pronari i shumicës dhe kryetari i Hoa Binh Group.

Objektet e hotelit përfshijnë një pishinë pafundësie me pllaka të artë 24 karat, ndërsa brenda dhomave të miqve, banjat janë të veshura me metal të verdhë. Nga 250 dollarë në natë, hoteli eshte njesoj ne cmime me rivalet e tij.

“Hotele të tjera luksoze zakonisht përdorin mermer si pllaka, por këtu gjithçka është e veshur me ar, ”tha 62 vjeçari vetë pronar i hotelit.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje