Përndjekje, kërcënime dhe plagosje, akuzat e arrestimeve të fundit në Vlorë

Ndaje

Disa arrestime kane ndodhur dhe ne qytetin e Vlores. Në vijim të punës intensive për goditjen e paligjshmërive, Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë 4 autor të veprave të ndryshme penale, si:

■ Arrestohet shtetasi K. I., 35 vjeç, banues në Vlorë, pasi duke drejtuar automjetin në lagjen “Ujë i Ftohtë” Vlorë, ka goditur 75 vjeçarin Q. L, i cili ndërroi jetë në Spitalin Rajonal.

■ Arrestohet shtetasi J. Z., 56 vjeç, banues në Vlorë, pasi më datë 30.06.2020, ka përdjekur shtetasen J.D, për motive të dobëta.

■ Arrestohet shtetasi S. S., 59 vjeç, banues në fshatin Brataj, Selenicë, pasi ditën e djeshme ka goditur me sende të forta shtetasin J. A, për motive të dobëta.

■ Arrestohet shtetasi M. Y., lindur në Turqi dhe banues në Itali, pasi ditën e djeshme ka kanosur punonjësit e sigurisë së Konsullatës Italiane në Vlorë dhe ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e Policisë së Shtetit.

Materialet do ti referohen Prokurorisë Vlorë për veprime të mëtejshme.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje