Ka folur vajza qe mbeti gjalle: Se keni idene se cfare kaluam ne per …

Ndaje

Tv abcnews ka transmetuar se ka folur vajza qe ka mbetur gjalle nderkohe qe motra dhe e ema humben jeten me gjase gjate nje procesi vetflijimi dhe ringjalljeje sic besonin ato.

“Se keni idenë çfarë kaluam ne për të fituar ringjalljen”, mesohet te kete thene vajza 30 vjece qe po merr trajtim mjekesor ne spital.

Ndërkohë, burime bëjnë të ditur se ekspertët i gjetën viktimat të lyer me vaj e uthull e gjëra të lëngshme per te shmangur perhapjen e eres se viktimes.

Bashkëshorti i Zhaneta Josifit, njëkohësisht babai i vajzës që u gjet gjysmë e dekompozuar kishte ndërruar jetë pesë vite më parë.

Ai ka qenë predikuesi i sektit të Jehovait, ndersa punonte si mësues si dhe themelues i kësaj bashkësie në qytetin e Përmetit. Pas vdekjes së tij bashkëshortja dhe vajzat e tij ishin transferuar në zonën e Kombinatit.

Nene e bijë u vetëflijuan në distancë kohore disa javëshe nga njëra-tjetra. Ata mbanin perdet të mbyllura duke penguar kështu pamjen nga banesat përreth.

Zhaneta Josifi dhe vajza e saj Anisa u gjetën pa shenja jete, ndërsa motra e saj Blerta është dërguar në spital në gjendje të rëndë shëndetësore./DRONI.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje