Artistet rikthehen te germadhat e Teatrit Kombetar, bejne nje gjest

Artiste dhe aktivistë te Aleances per Mbrojtjen e Teatrit kanë hyrë kete pasdite brenda perimetrit të zonës së parashikuar të ndërtohet godina e re e Teatrit dhe kullave dhe kanë vendosur një flamur kombëtar si dhe mbollen tre pemë.

Sipas organizatireve simbolika e pemëve është e veçantë pasi njëra prej tyre përfaqëson Teatrin Kombëtar, tjetra për Bashkimin Europian dhe tjetra për Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Godina e Teatrit Kombëtar u shemb mëngjesin e 17 Majit me nje urdher ta paligjshem te Bashkise.

https://www.facebook.com/110243613751205/videos/1454511241405376/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje