VIDEO/Çelet gara për koncesionin, Milot-Fier për 1 orë e 15 minuta me segmentin e ri

Ndaje

Çelet gara për segmentin rrugor Milot-Fier, pjesë e Korridorit Adriatiko-Jonian. Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka dhënë detaje lidhur me këtë projekt.

Segmenti Milot-Fier, pjesë e Korridorit Adriatiko-Jonian, do t’i shtohet hartës së infrastrukturës rrugore të Shqipërisë.

115 kilometrat e këtij segmenti njoftohet se do të përshkruhen për 75 minuta, në një rrugë që sa u shpreh ministrja e Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku do të jetë me standarde të larta dhe do të lehtësojë jo vetëm qarkullimin e brendshëm, por edhe bashkëpunimin rajonal dhe europian të transportit.

Në bazë të asaj që u tha gjatë prezantimit të këtij projekti nga qeveria, falë këtij segmenti, Miliot-Fier do të përshkruhet në 1 orë e 15 minuta. Ndërsa rruga Morinë-Vlorë mund të përshkruhet për tre orë.

Kryeministria – Çelet gara për projektin madhor të infrastrukturës kombëtare, Milot – Fier🇦🇱😀 🛣Segmenti Milot-Fier, pjesë e Korridorit Blu (Adriatiko-Jonian), do t’i shtohet hartës së infrastrukturës rrugore të Shqipërisë. 115 kilometrat e këtij segmenti do të përshkruhen për 75 minuta, në një rrugë me standardet më të larta europiane, e cila falë një investimi prej afro 1.2 miliardë € do të ofrojë shpejtësi, siguri, mundësi të reja ekonomike në vend e rritje të ndërveprimit ekonomik rajonal👍NË YOUTUBE 👉 https://youtu.be/rE5DlXy1bLo

Publiée par Edi Rama sur Mercredi 1 juillet 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje