Koronavirusi hyn në “Postë dhe Bashki”, në Shkodër infektohen punonjës

Ndaje

Tashmë koronavirusi ka nisur të “pushtojë” institucionet.

Të infektuar ka patur në Bashkinë e Shkodrës, ku ditën e sotme janë konfirmuar me Covid-19, edhe një tjetër punonjës i bashkisë, si dhe një punonjës poste, ndersa rastet e tjera te dites se sotme jane nga kontaktet e meparshme.

Ne total ne Shkoder jane 201 raste me koronavirus dhe renditet si qyteti i dyte pas Tiranes, me me shume raste aktive.

Aktualisht në spitalin infektiv po trajtohen 71 pacientë, 10 prej tyre janë në terapi intensive, ndërsa 2 janë të intubuar në gjendje të rëndë.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 276 testime për të dyshuar të prekur me Covid19, nga të cilat janë konfirmuar 45 raste pozitive.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje