Mes pacientëve të tjerë, mjeku i QSUT-së me koronavirus futet në intubim

Ndaje

Një mjek i Hematologjisë në QSUT rreth 56 vjeç i cili ka rezultuar me koronavirus është futur në intubim.

Mesohet se mjeku me inicialet A.P mësohet se nuk ka sëmundje bashkëshoqëruese.

Sot Tirana kryesonte me numrin e lartë të infeksioneve. Nga 64 raste të reja në shkallë vendi, 15 ishin në Tiranë.

Në spitalin Infektiv aktualisht po trajtohen 84 pacientë, 11 prej tyre janë në terapi intensive, ndërsa 2 janë të intubuar, mes tyre mjeku.

COVID-19 – Statistika (29 Qershor 2020)

Testime totale 26663
Raste pozitive 2466
Raste të shëruara 1438
Raste Aktive 970
Humbje jete 58 (Qarku Tiranë 32, Durrës 10, Fier 5, Vlorë 2, Shkodër 7, Kukës 1, Elbasan 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 358
Durrës 198
Shkodër 155
Vlorë 100
Fier 47
Lezhë 39
Korçë 28
Kukës 18
Elbasan 13
Gjirokastër 7
Berat 6
Dibër 1

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje