Italia ia doli, me ne fund vetem 6 viktima ne gjithe vendin

Ndaje

Italia lajmeroi sot numrin më të ulët të viktimave me koronavirus, i regjistruar që prej datës 1 mars 2020.

Në 24 orët e fundit Italia Shenoi 6 viktima ndersa nje dite me pare kishte 22 viktima. Nderkaq po 24 oret ka 126 të infektuar.

Prej tyre 78 të infektuar janë regjistruar në rajonin e Lombardisë, ndërsa në 9 rajone te tjera italiane janë regjistruar 0 raste pozitive më 24 orët e fundit.

Numri i personave aktivë pozitivë është reduktuar në 16 496.

Të infektuar total që nga nisja e pandemisë e deri më sot janë 240 436.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje