Hashim Thaci paralajmeron doreheqjen, tregon kur largohet nga zyra e Presidentit

Ndaje

Presidenti i Kosoves Hashim Thaci deklaroi sonte se kishte ndermend te jepete doreheqjen por pasi te konfirmohej nga gjykata speciale akuzat ndaj tij.

“Une nuk do te mbrohem nga kjo zyre, nese konfirmohen akuzat dhe do te jap doreheqjen”, tha Thaci gjate nje mesazhi drejtuar qytetareve te Kosoves kete mbremje.

Prokuroria speciale publikoi akuzen per Thacin ndersa ky i fundit ishte nisur per nje takim te rendesise se larte ne Shtepine e Bardhe.
Thaci tha se ky eshte precendent i paligjshmerise se prokurorise dhe se dovra ndjeke kete ceshtje ne kohen e duhur.

Adresimi i presidentit Thaçi

Publiée par Hashim Thaçi sur Lundi 29 juin 2020

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje