Greqia merr vendim, ja kur hapen kufijtë tokësorë me Shqipërinë

Duke nisur nga 1 korriku, Greqia hap kufijtë tokësorë me Shqipërinë.

Ai sqaroi se hapja e kufijvë do të jetë për momentin vetëm tokësore, në pikat doganore të Kapshticës dhe Kakavijës.

Ndërkohë nga 1 korriku, BE hap kufijtë ajrorë vetëm me dy vende të Ballkanit Perëndimor, Serbinë dhe Malin e Zi.

Sipas tabeles nga universiteti Hopkins, në Shqipëri infeksioni ne keto momente, është më i lartë se në Itali, Spanjë, Britaninë e Madhe, Belgjikë, Serbi, Holandë, pra më i lartë se në 28 vende të tjera të Europës.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje