Ambasada amerikane-lidershipit shqiptar: Results, not insults!

Ambasada amerikane ka postuar nje twiter permes te cilit ambasadorja amerikane Yuri Kim i kerkon lidershipit politik te permbushe kerkesat e qytetareve: “results not insults”, thote ajo.

“Ajo që dëgjoj nga populli shqiptar është se ata duan të shohin udhëheqës që punojnë së bashku për hir të popullit. Ata duan që qeveria t’u mundësojë atyre që të kenë një goditje të drejtë – pa frikë dhe korrupsion – një goditje të drejtë për të fituar më shumë para … të arrijnë një standard të mirë jetese, dhe t’u japin fëmijëve të tyre një të ardhme më të mirë … Populli shqiptar dëshiron rezultate , jo fyerje. Ata duan vizion, jo ndarje. Ne kemi besim se populli shqiptar DHE udhëheqësit janë të aftë të ngrihen në këtë sfidë, dhe SHBA qëndron E gatshme si gjithmonë, për t’ju mbështetur “, thote Yuri Kim.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje