Erdhi nga Anglia në Fier i prekur nga koronavirusi, i riu infekton dhe familjarët

Ndaje

Tre raste të reja janë konfirmuar me koronavirus këtë të premte në Fier.

Burimet bëjnë me dije se rastet e reja të infektuar sot në këtë qytet janë raste kontakti, të të riut i ardhur nga Anglia, i cili u konfirmuar dy ditë më parë me koronavirus.

Rastet e konfirmuara në Rrohovec të Fierit, janë nëna, vëllai dhe kushëriri.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 402 testime për të dyshuar të prekur me Covid19, nga të cilat janë konfirmuar 77 raste pozitive.

COVID-19 – Statistika (26 Qershor 2020)
Testime totale 25563
Raste pozitive 2269
Raste të shëruara 1298
Raste Aktive 920
Humbje jete 51 (Qarku Tiranë 30, Durrës 9, Fier 4, Vlorë 1, Shkodër 5, Kukës 1, Elbasan 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 375
Durrës 174
Shkodër 154
Vlorë 84
Fier 44
Lezhë 27
Korçë 25
Kukës 13
Elbasan 12
Gjirokastër 7
Berat 5

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje