Shtohen rastet me koronavirus dhe pacientët në spital, harta e shpërndarjes

Ndaje

Gjate 24 oreve te fundit jan e kryer 328 testime dhe kane rezultuar pozitive 52 persona, kryesisht konktakte te rasteve.

Nga rastet e reja shumica jane ne Tirane me 22 te prekur, 9 ne Vlore, 7 ne Kruje, 5 ne Kurbin, nga 2 ne Kamez, Fier, Lezhe, Puke, Delvine.

81 paciente te shtruar ne spital. Mosha mesatare e te shtruarve eshte 60 vjeç dhe gjysma e tyre jane nga Tirana.

Në vendin tonë janë aktualisht 807 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Durrës.

COVID-19 – Statistika (23 Qershor 2020)
Testime totale 24020
Raste pozitive 2047
Raste të shëruara 1195
Raste Aktive 807
Humbje jete 45 (Qarku Tiranë 25, Durrës 9, Fier 4, Vlorë 1, Shkodër 5, Kukës 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 374
Durrës 152
Shkodër 124
Vlorë 63
Fier 37
Lezhë 20
Korçë 17
Elbasan 10
Kukës 7
Gjirokastër 2
Berat 1

🔴MINISTRIA E SHËNDETËSISË DHE MBROJTJES SOCIALE – Përditësimi i situatës së COVID-19Dr. Rovena DajaInstituti i Shëndetit Publik

Publiée par Edi Rama sur Mardi 23 juin 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje