Viktimë tjetër nga koronavirusi, vdes e moshuara tek Infektivi

Ndaje

Një tjetër pacient ka ndërruar jetë nga koronavirusi në vendin tonë, duke e çuar në 38 numrin total të viktimave.

E moshuara ishte shtruar tek Hematologjia ku edhe ishte infektuar me Covid-19.

Nga Hematologjia ajo ishte transferuar tek Spitali Infektiv.

Nderkaq, sot pati nje renie te lehte te rasteve te reja, duke shenuar 50 te tilla, pas rekordit te djeshem me 82 raste. Sipas ministrise, rastet me aktive jane ne Kruje, Shkoder dhe Tirane.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje