Shpërndarja gjeografike e infektimit, 608 raste aktive me koronavirus në të gjithë vendin

Ne 24 oret e fundit, jane bere 333 testime, dhe kane rezultuar pozitive 50 persona.

Shperndarja eshte perkatesisht: 12 ne Shkoder, 11 ne Tirane, 6 ne Kruje, 7 ne Vlore, 5 ne Korce, 4 ne Durres,  nga 2 raste ne Puke dhe Kurbin dhe nje rast ne Lushnje.

608 persona aktive me koronavirus ne te gjithe vendin.  Aktualisht ne sherbimin infektiv po marrin shërbim 53 pacientë, 9 prej tyre janë në terapi intensive ndërsa 3 janë të intubuar.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/3390653964287251/

 

COVID-19 – Statistika (17 Qershor 2020)

Testime totale 21510
Raste pozitive 1722
Raste të shëruara 1077
Raste Aktive 608
Humbje jete 38 (Qarku Tiranë 22, Durrës 7, Fier 4, Vlorë 1, Shkodër 3, Kukës 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:

Tiranë 272
Shkodër 97
Krujë 78
Durrës 36
Vlorë 35
Kamëz 30
Lushnje 13
Pukë 13
Elbasan 8
Korçë 7
Fier 6
Lezhë 3
Kukës 2
Tropojë 2
Mallakastër 2
Kurbin 2
Ura Vajgurore 1
Gjirokastër 1

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje