Rivleresimi i banesave, shtyhet afati per shkak te pandemise

Ndaje

Të gjithë ata që duan të rivlerësojnë banesën e tyre mund ta kryejne deri në dhjetor të 2020 pasi afati është shtyrë me vendim të qeverisë prej situatës së krijuar nga pandemia.

Shtatori i këtij viti duhet të ishte afati i fundit, por tani është bërë një shtyrje me tre muaj.

Në 6 janar nisi zyartarisht fushata e rivlerisimit me tarifë 3 %. Qëllimi është lehtësimi nga barra e taksës prej 15 %, për cdo pasuri që qytetarët kanë në plan të shesin.

Kjo është hera e tretë që qeveria aplikon nisma të tilla të cilat synojnë jo vetëm lehtësimin e pagesave për shit-blerjet e pasurive, por paralelisht rrit të ardhurat në buxhet.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje