Rënie e lehtë e rasteve të reja, 50 persona të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Pas shifrës rekord të një dite më parë të të infektuarve me COVID-19, këtë të mërkurë infektimet nga koronavirusi në vendin tonë kanë pësuar një rënie të lehtë

TCh mëson se gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 50 persona.

Një ditë më parë, në vendin tonë u shënua numri rekord i të infektuarve, ku u regjistruan 82 raste pozitive.

Sakaq, në Durrës janë konfirmuar edhe katër raste të tjera me koronavirus: një në Sukth dhe tre në Durrës.

Te gjitha janë raste nga zinxhiri i kontakteve. Pra,nuk ka shfaqen vatra të reja infeksioni.

vijon..

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje