Infektime në institucione, 3 raste me Covid te Qendrat e Konsultave në Tiranë

0Shares
0

Mes 11 rasteve të reja me Covid-19 në Tiranë ishte një infermiere te Gastrohepatologjia dhe 3 raste te Qendra e konsultave.

Koronavirusi futet në Prokurorinë e Përgjithshme. Burimet bëjnë me dije se në këtë institucion është konfirmuar një rast pozitiv.

Gjatë ditës janë dezinfektuar ambjentet e saj.Tirana aktualisht ka 272 raste aktive me koronavirus.

Në shkallë vendi në 24 orët e fundit u regjistrua 50 raste të reja ndërsa një paciente 82-vjeçare nga Tirana ndërroi jetë te Infektivi.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje