Pritet numër i madh rastesh/Vlora me vatra të reja, Bashkia në Durrës ‘mbyll’ dyert

Bashkia e Durrësit ka mbyllur dyert për qytetarët.Mësohet se zyra e protokollit në këtë është mbyllur për shkak se një punonjëse e administratës së bashkisë ka rezultuar pozitive për koronavirusin.

Mësohet po ashtu se gjysma e personelit në Bashki janë karantinuar.

Nderkaq, sot pritet te kete nje shifer me te larte me raste sesa ditet qe kaluan.  Pritet që numri i të prekurve të jetë mbi 60, ndërsa siç mëson abcnews.al vetëm në Vlorë janë konfirmuar 5 raste pozitive.

Të gjithë ata janë raste kontakti. Momentalisht, sipas ISHP në Vlorë janë 15 raste me koronavirus dhe pritet që me pesë rastet e sotme numri të shkojë në 20 raste aktive.

vijon..

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje