Aeroporti i Rinasit, largime masive nga puna

Ndaje

Aeroporti I Rinasit ka njoftuar nisjen e procedurës së pushimit kolektiv nga puna të një numri të madh të punonjësve të vet.

“Për shkak të dobësimit të ekonomisë shqiptare dhe asaj botërore, ne parashikojmë që veprimtaria tregtare e TIA-s do të vijojë të jetë në rënie. Nisur nga kjo situatë e vështirë, TIA është e detyruar që të ndërmarrë masa me qëllim parandalimin e humbjeve të mëtejshme ekonomike dhe për të siguruar vazhdimësinë e biznesit të saj. Duke qenë se për arsyet e sipërpërmendura është e pamundur që i gjithë stafi të zihet me punë, TIA ka vendosur të fillojë procedurën e pushimit kolektiv nga puna”, lexohet në njoftimine TIA-s.

Numri i punonjësve që shkurtohen do të jetë 52. Aeroporti I Rinasit ka siguruar fitime marramendëse në Shqipëri për shkak të kontratës monopol të siguruar shumë vite më parë nga qeveria socialiste e Fatos Nanos.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje