Ne Itali nuk ka kthim, vetem renie te infeksioneve

Ndaje

Kurba e zbutjes së koronavirusit në Itali vijon, ndonëse me ritme jo të shpejta. Numri I rasteve të reja të evidentuara në 24 orët e fundit është 346, gati 50 më pak sesa bilanci I ditës së premte.

Ndersa nese e llogaritim ne raport me popullsine, Italia ka shenuar sot gati 50 per qind me pak se Shqiperia te infektuar te rinj per numrin e banoreve.

Këtë të shtunë ne Itali janë shënuar 55 viktima, shifra thuajse të njëjta që janë shënuar ditët e fundit.

Të dhënat më pozitive vijnë nga numri I të shëruarve, plot 1780 vetëm gjatë 24 orëve të fundit.

Në repartet e terapive intensive në Itali kanë mbetur tashmë vetëm 220 persona ndërsa në total janë të shtruar në spital me simptoma më të lehta 3747 ricoverate .

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje